Ślub humanistyczny jest coraz bardziej popularny wśród par młodych. Para, która decyduje się na ten rodzaj ceremonii, decyduje się na wspólne i oficjalne przyrzeczenie miłości oparte na wolności, szacunku i równości. Jeśli zastanawiasz się, czy warto wziąć taki ślub, zastanów się nad następującymi aspektami.
Po pierwsze, humanistyczna ceremonia ślubna jest całkowicie dostosowana do potrzeb i gustu młodej pary. Jako małżonkowie możesz stworzyć formułę ceremonii według własnego uznania. Możesz skomponować swoje przysięgi miłości i zapraszać tych ludzi, których naprawdę chcecie widzieć.
Po drugie, jest to okazja do dania świadectwa miłości między Wami a Waszymi bliskimi. Udzielenie przysięgi wobec osób, które trzymają Was za ręce i modlą się za Was doda energii do Waszej relacji.
Po trzecie, wejście w obrączki przed publiczną publiczną publiczną publiczną publiczną publiczniatutejsze środowisko jest prawdopodobnie silniejsze niż w tradycyjnej ceremonii ślubnej.
Jeśli rozważasz ślub humanistyczny, po prostu skup się na tej deklaracji miłości i szacunku wobec siebie nawzajem. Gdy mówisz „tak” sobie nawzajem, to bardzo ważne dla wspierania nagra gdy stajecie się małżeństwem – naprawdę warto docenić ten moment!
Obecnie w Polsce coraz popularniejszy staje się ślub humanistyczny. Ratuje on młode pary przed byciem skazanymi na tradycyjne śluby kościelne, pojmowane jako tradycja. Co ciekawe, istnieje coraz więcej par decydujących się na zmianę i decyduje się na swobodną i bardziej liberalną ceremonię humanistyczną. Dziś postaramy się wyjaśnić, czym jest ślub humanistyczny i odpowiedzieć na pytanie: “Zastanawiasz się czy wziąć ślub humanistyczny?”
Ślub humanistyczny jest stworzony po to, aby osoby o poglądach niereligijnych lub ateistów mogły mieć i cieszyć się piękną ceremonią ślubu i wesela. Jego charakterystyka jest inspirowana filozofią humanizmu. Czynnikami fundamentalnymi dla ceremonii są dobro i tolerancja oraz z uznaniem odnoszące się do każdej religii lub systemu filozoficznego.
Podczas ceremonii humanistycznej trzeba utrzymać mieszankę chrześcijaństwa i swobody, która czyni ją wyjątkowo piękną. Ponadto, zgodnie z tradycjami humanistycznymi, para musi przyrzec respektować je te same wartości, np. szacunek ludziom lub traktowanie innych ze szacunkiem. Może to być łatwe do zrobienia lub trudne, ale można polegać na zasadach dotyczących rogo dobrego samopoczucia gości oraz ich satysfakcji z ceremonii i wesela.
Ostatnio ślub humanistyczny stał się bardzo popularny. To, co wyróżnia ten rodzaj ślubu, to brak tradycyjnego ceremoniału zastąpionego przez bardziej osobiste słowa i akty zaangażowania. Przed podjęciem decyzji o wzięciu takiego ślubu powinniśmy dobrze przemyśleć kwestię dostosowania go do naszych wymagań i poziomu intymności.
Kiedy skłaniamy się ku tej decyzji, mamy również czas by odnaleźć formalności związane z procedurami urzędowymi. Ustanowienie pewnego rodzaju świadectwa lub innego, dokumentacji w obrębie sfery cywilnej może okazać się strzałem w dziesiątkę i to na długie lata.
Czy powinieneś wziąć ślub humanistyczny? To pytanie coraz częściej pojawia się przy planowaniu wesela. Humanistyczny ślub jest coraz popularniejszy, ale nie każdy wie o co w nim chodzi.
Ślub ludzki lub humanistyczny to tak zwany ślub bez religii. Jest to rodzaj ceremonii, który został stworzony dla osób, które nie chcą lub nie mogą uczestniczyć we mszy świętej czy innego rodzaju ceremonii kościelnej. W przeciwieństwie do tradycyjnego ślubu, nie są tu obecni żadni duchowni, a para młoda decyduje całkowicie sama jak mają wyglądać formalności. Może ona powiedzieć swoje przysięgi zamiast tekstu preambuła czy modlitwy, a także wykorzystywać symbolikę, jaka im odpowiada, na przykład wspólne spalenie symbolicznego papieru albo przedstawienia do stawiania toastu. Ponadto para ma pełna swobode w doborze piosenek, które będą odgrywały podczas ceremonii i muszli na ceremonię ślubną (biuro turystyczne często oferują również usług organizacji mniej lub bardziej skomplikowanych).