Informacje

 
 

Telefony do biur informacji turystycznej

  • +48 61 852 61 56
  • +48 61 851 96 45

 


Ciekawe strony

Szczególnie polecamy stronę Centrum Informacji Miejskiej gdzie uzyskają Państwo informacje o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych na najbliższe dni:Poznan nasze miasto
Poznan.pl
City Poznan
E-poznan
In your pocket
- wersja angielska
Poznan-life - wersja angielska


"Poznaj Poznań z okien zabytkowej Maltanki"

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z urokami naszego miasta.

 
 
 

System Rowerów Miejskich w Poznaniu.

Początkowo w Poznaniu przewidziano 7 stacji, które łącznie będą dysponować 80 rowerami. System ma być powiększany w późniejszym czasie o stacje sponsorskie.
Pierwsze stacje można znaleźć na Moście Teatralnym, Placu Wolności, Małych Garbarach, rondzie Śródka, rondzie Rataje, Dworcu Zachodnim oraz na ulicy Półwiejskiej. Samoobsługowe wypożyczalnie planowo mają być czynne od marca do końca listopada, jeśli jednak warunki pogodowe na to pozwolą – będą działały dłużej.

Każde pierwsze 20 minut korzystania z rowerów będzie bezpłatne. Od 21 do 60 minut zapłacimy 2 złote, a za każdą kolejną godzinę - 4 złote. Firma nie przewiduje kaucji. Z założenia wypożyczonym rowerem mamy pokonywać przede wszystkim krótkie trasy po poznańskich ulicach.

Tymczasem 1 kwietnia rozpoczął się się sezon w wypożyczalni rowerów miejskich przy dworcu autobusowym na os. Jana III Sobieskiego. Pojawi się tutaj 80 zupełnie nowych jednośladów. Wypożyczalnia będzie czynna codziennie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 21.00 oraz w soboty, niedziele i święta od 10.00 do 20.00.

Osoby posiadające ważny bilet elektroniczny - PEKA, czy KOMkartę będą mogły korzystać z rowerów bezpłatnie po uiszczeniu jednorazowej opłaty w wysokości 5 złotych. Pozostali poznaniacy będą musieli płacić 2 zł za godzinę jazdy na rowerze. Można też wykupić abonament - miesięczny to koszt 20 złotych, a sezonowy - 100 złotych.


Więcej informacji na temat systemu można znaleźć na stronie nextbike.pl

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Poznań

Rozkłady jazdy poznańskiej komunikacji miejskiej MPK Poznań

Port Lotniczy Poznań - Ławica

Informacje dotyczące lotniska w Poznaniu wraz z informacjami o odlotach można znaleźć na stronie: Lotnisko Poznań

Zabytki i muzea w PoznaniuPoczytaj co warto zobaczyć w naszym pięknym mieście, zapoznaj się z zabytkami Poznania, dowiedz się jakie mamy muzea...więcej
 

Kulturalny PoznańJeśli planujesz wyjazd do Poznania zobacz co w tym czasie dzieje się ciekawego...więcej
 

MTP PoznańPoznań kojarzony jest Międzynarodowymi Targami...więcej
 

Odwiedź PoznańLokalizacja Hotelu Rzymskiego, sprawia iż jest on doskonałym miejscem gdzie warto się zatrzymać chcąc odwiedzić Poznań...więcej
 

ZumiPolecamy strony internetowe ZUMI więcej

Hotel Rzymski

  • al. K. Marcinkowskiego 22
  • 61-827 Poznań
  • +48 61 852 81 21
  • skype

Mapy dojazdowe 

Plany pokazują usytuowanie hotelu na mapie Poznania

Parking podziemny monitorowany

Proszę zobaczyć gdzie można zaparkować samochód